Suorittaa tutkimus-, suunnittelu-, valmistus- ja suunnittelupalvelut FDY-, POY-, HOY- j...
Tämä kehruukone on perustyyppinen kehruukone, joka vaihtaa yhden kaksioisruuvijärjestelmän ruuveista yhdessä pyöriväksi kolmiruuvipuristimeksi, joka on varustettu tehostinpumpulla, ja sekoitettuja materiaaleja voidaan kehrätä ilman rakeista. Se sopii hyvin tutkimuslaitoksille, kemiankuituyrityksille ja yliopistoille tutkimaan eri materiaalien, kuten PET:n, PA:n, PP:n ja PLA:n muodostusprosesseja.
| Advanced Pilot Melt Spinning Machine | |
| Malli | SF-05 |
| materiaali | PET, PA6, PA66, PP ja muut materiaalit |
| Prosessi | UDY, POY, MOY, FDY |
| Takuu | 1 vuosi |
| Mitat (P*L*K)mm | 2000mm × 3100mm × 2700mm |
| Paino | 5000kg |
| Ei puolasta | 1~2 |
| Suurin kääminopeus (mekaaninen) | 5500m/min |
| Pyörimisnopeus (toimiva) | 300m/min ~ 5000m/min |
| Traverse Mode | Ohjausopas |
| Godetin määrät | 3 |
| Piirustusvaihe | 1-2 vaihe |
| Spinneretin halkaisija | φ85mm |
| Ruuvi | Ruuvi 1:φ25mm,L/D:28:1 Ruuvi 2: Homodrominen 3 ruuvia φ25mm, L/D: 48:1 |
| Ilmanjäähdytyskammio-arvo | 200mm × 900mm |
| Yhdistelmä | 3 kuumaa jumalaa (Φ220mm × 280mm) ja 3 erotinrullaa (Φ110mm × 280mm) |
| Automaattinen | Puoliautomaattinen (autotila saatavilla) |
| Lämmitysmenetelmä | Höyrytakki, induktiolämmitys, kosketukseton lämpömittari |
| Max lämpötila | 240℃,±1℃ |
| Tehoa | 60 KW |
Laakerit ovat Barmag-pyörityskoneen vikojen kriittisimmät komponentit. Nopeissa kelauskoneissa, jotka käyvät jatkuvasti yli 4 000 m/min kelausnop...
Näytä lisääA dynaaminen sulasekoitin on tehokkain ratkaisu polymeerisulaiden homogeeniseen sekoittumiseen kemiallisten kuitujen kehruu- ja muovin...
Näytä lisää1. Johdanto: Miksi PHA on kuitumateriaalien seuraava läpimurto Maailmanlaajuisten muovirajoitusten ja hiilineutraaliustavoitteiden taustalla...
Näytä lisääJohdanto: Uudet kuidun vaatimukset urheilun ja hyvinvoinnin aikakaudella Maailmanlaajuisen urheilutrendin, lääketieteellisten ja terveydenhuollon ...
Näytä lisää