Suorittaa tutkimus-, suunnittelu-, valmistus- ja suunnittelupalvelut FDY-, POY-, HOY- j...
Jiaxing Shengbang Mechanical Equipment Co., Ltd. on kehittänyt monitoimisen joustavan pilottikehrukoneen, joka yhdistää vuosien kokemuksen kemiallisten kuitujen kehruukentästä ja järjestelmäintegraatioiden valmistussta. Tämä kone voi kehrätä polyesteriä (PET), nailonia (PA6, PA66), polypropeenia (PP) sekä lääketieteellisiä materiaaleja, kuten PET, PA ja PP.
Perus kehruukoneen mallina siinä on:
·Ilman sammutuskammio: 200 cm × 900 cm
·Kaksiruuvipuristusjärjestelmä
·Kolme paria kuumaa jumalaa (kumpikin sisältää kuuman jumalan ja erotintelan), 1-2-vaiheisella piirroksella.
·Puoliautomaattinen kelauskone (valinnainen päivitys täysin automaattiseen kelauskoneeseen poikittaisohjaimella tai birotor-siipilanganohjaimella)
| Standard Pilot Melt Spinning Machine | |
| Malli | SF-01 |
| materiaali | PET, PA6, PA66, PP ja muut materiaalit |
| Prosessi | UDY, POY, MOY, FDY |
| Takuu | 1 vuosi |
| Mitat (P*L*K)mm | 2000mm × 3100mm × 2700mm |
| Paino | 5000kg |
| Ei puolasta | 1~2 |
| Suurin kääminopeus (mekaaninen) | 5500m/min |
| Pyörimisnopeus (toimiva) | 300m/min ~ 5000m/min |
| Traverse Mode | Ohjausopas |
| Ruuvi | Ruuvi 1: φ25mm, P/D: 28:1 Ruuvi 2: φ25mm, P/D: 28:1 |
| Spinneretin halkaisija | φ85mm |
| Ilman sammutuskammioalue | 200mm × 900mm |
| Yhdistelmä | 3 kuumaa jumalaa (Φ220mm × 280mm) ja 3 erotinrullaa (Φ110mm × 280mm) |
| Godetin määrät | 3 |
| Piirustusvaihe | 1-2 vaihe |
| Automaattinen | Puoliautomaattinen (autotila saatavilla) |
| Lämmitysmenetelmä | Höyrytakki, induktiolämmitys, kosketukseton lämpömittari |
| Max lämpötila | 240℃,±1℃ |
| Tehoa | 60KW |
Laakerit ovat Barmag-pyörityskoneen vikojen kriittisimmät komponentit. Nopeissa kelauskoneissa, jotka käyvät jatkuvasti yli 4 000 m/min kelausnop...
Näytä lisääA dynaaminen sulasekoitin on tehokkain ratkaisu polymeerisulaiden homogeeniseen sekoittumiseen kemiallisten kuitujen kehruu- ja muovin...
Näytä lisää1. Johdanto: Miksi PHA on kuitumateriaalien seuraava läpimurto Maailmanlaajuisten muovirajoitusten ja hiilineutraaliustavoitteiden taustalla...
Näytä lisääJohdanto: Uudet kuidun vaatimukset urheilun ja hyvinvoinnin aikakaudella Maailmanlaajuisen urheilutrendin, lääketieteellisten ja terveydenhuollon ...
Näytä lisää